Blog

MS v Hokeji 2019

Žigmund, popíšte nám váš gól. - Pálffy: No ja neviem, chalani sa tam naťahovali v rohu o puk, potom som dostal prihrávku, no tak som ho tam j**ol. (5 sekúnd ticho) - Žigmund, ďakujem vám za rozhovor. Áno, opäť sa pomaly blíži čas, kedy sa spätné zrkadlá zaobalia do slovenskej trikolóry, a kedy budú fínski tréneri vypadávať z lietadiel. Aj Jožko Golonka už pomaly sonduje akcie na 5 kilové balenia vlašského šalátu, aby pripravil dostatok ruských vajec na hokejový sviatok, ktorý sa po ôsmich rokoch bude konať opäť na Slovensku. Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji.

Na posledných majstrovstvách na Slovensku naša reprezentácia napriek vysokým očakávaniam zhorela ako rušeň ŽSSR a obsadila desiate miesto. V zostave sme mali hviezdy ako Halák, Lašák, Demitra, Šatan, Nagy, Gáborík, Višnovský, Zedník, Stumpel, Marcel Hossa (haha, žartujem, jasné že Marián) či Jurčina (zase som vás dostal!). Rozlúčku s reprezentáciou si zrejme mnohí z nich predstavovali úplne inak, no už to predsa len nebol ten tím, v ktorom mal Bača Vaica v závese. Tréner Craig Ramsey si už teraz trhá vlasy z pálčivých otázok, ktoré sa týkajú našej budúcoročnej zostavy. Je viac než otázne, či Chára vyslyší volanie najlepšieho kamaráta Šatana a príde urobiť bodku za bohatou reprezentačnou kariérou. Alebo či vydrží slovenský Rosický, Majo Gáborík, bez zranenia aspoň dva týždne v roku. Spoliehať sa nemôžeme ani na Tomáša Tatara, ktorý má naplánovanú odvetu v lvl lama proti Sajfovi a je dosť možné, že mu do majstrovstiev nestihne zaschnúť atrament po novom tetovaní. A taký Pánik, pustia ho vôbec na podmienku? Dúfajme aspoň, že tentokrát budú mať naši nie len snahu, ale aj puk.

Posledné majstrovstvá mali priemernú návštevnosť 7 264 divákov a očakáva sa, že budúci rok tento rekord trhneme. Naša repre bude hrať zápasy základnej skupiny na západe Ukrajiny, teda vlastne na východe Slovenska, v Košiciach, čo môže húfy domorodcov vyhnať z východoslovenských jaskýň na štadióny. Navyše sa nám karta obráti a počas šampionátu nebudeme musieť chodiť nakupovať teplé rožky do Rakúska, ale Rakúšania budú počas tohto športového sviatku navštevovať Bratislavu, v ktorej odohrajú základnú skupinu. My si zmeriame hokejky s Kanadou, USA, Fínskom, Nemeckom, Dánskom, Francúzskom a s exotickou Veľkou Britániou.

Ako maskota sme si zo seriálu Maša a Medveď zapožičali druhého menovaného medveďa Macejka, ktorý bude s valaškou a fľašou borovičky pobehovať po štadiónoch. Napriek protestom Antona Hrnka z SNS a jeho argumentom, že by v novom logu namiesto troch hokejok predstavujúcich Tatru, Matru a Fatru mali byť klobáska, jaternička a hurka, sa toto logo uchytilo. Ako by povedal redaktor Stano Štefánik, nekupujte nové televízory, neobjednávajte miesta v hostincoch, krčmách či kaviarňach, ale kupujte šály, čiapky a ďalšie reklamné predmety s hokejovým dizajnom od Pleteného sveta. Tieto veci vám či vašim firmám vyrobíme podľa najtajnejších snov napríklad aj s logom firmy alebo s vašim vlastným návrhom. Tak teda neváhajte a klikajte na stránku www.pleteny-svet.sk , vyberte si z rubriky "Naše produkty" to, čo vás odlíši od davu, vašej firme zvýši kredit na konkurenčnom trhu a vylepší firemnú kultúru.


Zoznam článkov